החלפת מצבר לרכב עד הבית

צרו איתנו קשר

שירות החלפת מצבר לרכב עד הבית הוא שירות הניתן בבית הלקוח, עם מינימום טרחה ומאמץ מצד הלקוחות. אם אתם מעוניינים לחסוך זמן יקר, שירות מצבר עד הבית עשוי להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. הנה כל מה שצריך לדעת בנושא.

מצבר לרכב הוא סוג של סוללה נטענת המשמשת במכוניות, משאיות, סירות, אופנועים ואופניים חשמליים. הוא מפעיל את מנוע המתנע (סטרטר) של מנוע בעירה פנימית, ובכך יוצר מספיק חשמל כדי להניע את הרכב שלכם. כאשר מדברים על החלפת מצבר בבית הלקוח, מדברים על שירות המגיע ישירות אליכם, בין אם אתם בבית או במשרד, ברחוב או בכל מקום אחר.

מהו מצבר רכב וכיצד הוא פועל או מניע את הרכב?שירות החלפת מצבר לרכב עד הבית הוא שירות הניתן בבית הלקוח, עם מינימום טרחה ומאמץ מצד הלקוחות.

לפני שמדברים על החלפת מצבר לרכב עד הבית של הלקוח, בואו נבין מהו המצבר וכיצד הוא בכלל פועל. ובכן, מצבר הרכב הוא מקור חשמל המניע את המכונית. הוא ממוקם בדרך כלל מתחת למכסה המנוע של המכונית ומורכב משישה עד שמונה תאים. כאשר סוללה מחוברת למנוע, היא ממירה אנרגיה כימית לאנרגיה חשמלית. האנרגיה הכימית מגיעה מדלק במיכל, אשר הופך לחום על ידי להבה, ולאחר מכן לחשמל על ידי פיצוץ מיניאטורי. הפיצוץ יוצר לחץ בתוך הצילינדרים אשר לאחר מכן דוחפים החוצה את גז הפליטה והופכים את גל הארכובה, שגורם לבוכנות לנוע מעלה ומטה, וכך נוצרת פעילות המנוע.

הזרם החשמלי שנוצר על ידי תנועה זו מטעין את המצבר באמצעות חוטי חיבור משני צידי כל תא. כאשר החוטים הללו נטענים, הם מאוחסנים בכבלים בשני קצותיו של כל תא עד שהם נחוצים להפעלת המנוע. בתוך כך, מצבר לרכב הוא מכשיר המספק כוח להתנעת מנוע הרכב. יש לו תמיסת אלקטרוליטים המייצרת ומאחסנת חשמל, מה שאומר שהמצבר תמיד נמצא בפעילות מסוימת, גם אם המנוע דומם. במקרים בהם המצבר חלש, ניתן להטעין מצבר לרכב על ידי חיבורו למטען חיצוני (הוא נקרא בוסטר) או על ידי נסיעה ברכב לפרק זמן מסוים.

החלפת מצבר לרכב עד הבית – כדאי או לא?לפני שמדברים על החלפת מצבר לרכב עד הבית של הלקוח, בואו נבין מהו המצבר וכיצד הוא בכלל פועל.

מצבר לרכב ניתן להחליף בבית הלקוח גם אם הוא ישן מאוד או אפילו פגום. על הלקוח להתקשר לספק השירות כדי לקבוע מועד להתקנה, מה שבדרך כלל ניתן בתוך מספר שעות, לעיתים אפילו מהר יותר. בחלק גדול מהמקרים, אם הסוללה של המכונית שלכם מתה, ייתכן שתצטרכו להחליף אותה בחדשה. עם זאת, אם אינכם בטוחים בכישוריכם ואינכם רוצה לשלם עבור התקנה מקצועית, חשוב לדעת שיש בכך אפילו הכרח.

ללא מצבר שמותקן כמו שצריך, הרכב שלכם לא יוכל להגיע לשום מקום. מסקנה? גם אם צריך להוסיף כמה שקלים על שירות של החלפת מצבר לרכב עד הבית, בדרך כלל זה יהיה שווה את זה. אם תרצו לחסוך עלויות, יהיה ניתן לברר לגבי מצברים משומשים, אם כי זה לא ממש מומלץ. כמו כן, חשוב לדעת איזה סוג של שירות זמין לצרכי החלפת מצבר לרכב שלכם לפני שבוחרים בספק שירות להסתייע בו.

ממה מיוצרים מצברים לרכבים?החלפת מצבר לרכב עד הבית – כדאי או לא?  מצבר לרכב ניתן להחליף בבית הלקוח גם אם הוא ישן מאוד או אפילו פגום.

ממה מיוצרים מצברים לרכב? ומהם המצברים הכי נפוצים ברכבים פרטיים? ובכן, מצברים לרכב עשויים משישה סוגים שונים של כימיקלים. הסוללות הנפוצות ביותר ברכב פרטי הן חומצה עופרת, ניקל-קדמיום וליתיום-יון בד"כ. כמו כן, סוללות מורכבות ממספר יסודות כימיים, כולל עופרת, חומצה גופרתית ואבץ.

המצבר הנפוץ ביותר ברכבים פרטיים הוא מצבר עופרת-חומצה 12V. הם גם סוג הסוללה הזול ביותר, אבל ברכבים חשמליים המצברים האלו בדרך כלל אינם קיימים. בימינו, כאמור, סוללות חומצת עופרת הן הסוג הנפוץ ביותר בכלי רכב. יש להן אורך חיים מוגבל והן צריכות להיות מוחלפות לאחר כמה שנים, 2-3 בערך. בנוסף, קיימים גם מצברים עשויים ניקל-קדמיום, שהם סוללות ניקל-קדמיום הידועות גם בשם NiCads. המצברים האלו מחזיקים מעמד זמן רב יותר מאשר סוללות חומצת עופרת, אך הם עלולים להתלקח או להתפוצץ אם נטענים יתר על המידה או נפרקים בצורה לא נכונה.

כמה עולה מצבר לרכב וכיצד נקבע מחירו?אם תצטרכו החלפת מצבר לרכב עד הבית של הלקוח, תצטרכו להוסיף על כך כנראה עוד כמה שקלים.

בסופו של דבר, מחיר מצבר לרכב נקבע לפי הביקוש וההיצע של המוצר. כמו כן, מחיר מצבר לרכב תלוי גם בגיל, סוג, מותג, גודל, איכות וכו'. בממוצע, מצברים לרכבים יעלו לכם בין 700 ₪ ל-950 ₪, לעיתים גם יותר. אם תצטרכו החלפת מצבר לרכב עד הבית של הלקוח, תצטרכו להוסיף על כך כנראה עוד כמה שקלים.

זכרו, מצבר לרכב הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל רכב ויש להחליפו בכל פעם שהרכב צריך לקבל טיפול. השתדלו שלא לדחות החלפת מצבר ברכב, כי זה עלול להוביל אתכם להיתקע בשולי הכביש בעיתוי הכי לא נוח. ככה חוקי מרפי עובדים. בין אם אתם צריכים שירות של מצבר עד הבית, או שמא אתם יודעים להחליף לבד מצבר, זכרו להיפטר מהמצבר הישן אך ורק באתרי הפסולת המיועדים לכך. בדרך כלל, ניתן להזדכות על המצבר הישן בחנות שבה תרכשו את החדש.

יצירת קשר

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!