מצבר לרכב מחיר

צרו איתנו קשר

מצבר לרכב מחירמצבר לרכב הוא סוללה חשמלית שתפקידה להפעיל את המנוע ואת המערכות החשמליות השונות ברכב. כאשר מצבר לרכב שובק חיים יש להחליף אותו. אך מה המחיר של מצבר לרכב? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מצבר לרכב מחיר- מה זה?

המצבר הראשון הומצא לפני כ-150 שנים על ידי רופא צרפתי בשם נסטון פלנטה. הרופא גילה שהשרייה של עופרת בחומצה גורמת ליצירת זרם חשמלי שניתן להטעינו מחדש. 

מצבר לרכב הוא סוג של סוללה בעלת אנרגיה חשמלית המסייעת להתנעת המנוע. האנרגיה החשמלית של המצבר מתועלת להפעלת המזגן, התאורה ואמצעי המדיה השונים. תפקידו של המצבר הוא לספק חשמל למערכות הרכב. 

 

מצבר לרכב מחיר- רכיבים

המצבר מכיל 3 מרכיבים עיקריים- 

 • קוטב חיובי
 • קוטב שלילי
 • אלקטרוליט

תקלה בכל אחד מהרכיבים עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך למצבר. 

מצבר לרכב בנוי מתחמוצת עופרת ומשישה תאים מחוברים אשר כל אחד מהם מספק 2.1 וולט. ששת התאים מורכבים מלוחות שליליים וחיוביים. כל תא מכיל בין 9 ל-33 לוחות, בהתאם לסוג המצבר ולגודלו. הלוחות מופרדים בצורה כזו שכל לוח נמצא במעטפת נקבובית החדירה לחומצה ומונעת קצר על ידי מניעת מגע בין הלוחות. 

מצבר לרכב מחיר- סימני זיהוי למצבר מרוקן או גמור

יש מספר סימנים לזיהוי מצבר מרוקן או גמור- 

 • הרכב מניע בקושי או לא מניע כלל. 
 • בהנעת הרכב יש רעשים של תקתוקים או של ניסיון הנעה. 
 • כאשר אתם מדליקים את המזגן או האורות, התאורה בלוח השעונים תראה עמעומים. 

במידה שהבחנתם באחד מהסימנים, בדקו האם חסרים מים במצבר (מעיד על רכב שעמד זמן רב). במצב שהרכב לא מניע בגלל מחסור במים, ניתן לפתור את הבעיה על ידי הוספת מים ואז התנעה על ידי כבלים. 

על מנת לבדוק את המים במצבר לרכב יש לפתוח את הפקקים ולבחון את ששת התאים של המצבר. יש לבדוק כי צבע המים שקוף ושגובה המינימום הוא כגובה הלוחות. במידה וחסרים מים יש להוסיף מים מזוקקים בלבד. את המים הוסיפו עד לגובה של 6 מ"מ מתחת לקצהו של תא המילוי. לבסוף חשוב להדק את הפקקים. שימו לב- מים רגילים פוגעים במוליכות של האלקטרוליט לכן חשוב מאוד להוסיף מים מזוקקים בלבד, אותם ניתן לרכוש בתחנות דלק או בחנויות אביזרים לרכב. 

 

מצבר לרכב מחיר- דרכים לשמירה

על מנת לשמור על מצבר לרכב יש לבצע מספר דברים- 

 • טעינה קבועה של המצבר על ידי התנעת הרכב והוצאתו לסיבוב, גם אם אין צורך בכך. 
 • במידה שצפוי פרק זמן ארוך ללא נסיעה ברכב יש לנתק את כבל המינוס. 
 • בדיקת מים בכל אחד מהפקקים. 
 • שטיפה של פני המצבר וכל החיבורים מאבנית וקורוזיה על ידי מים רותחים או מים רגילים ומברשת עם שיער קשה. לאחר מכם יש להתיז חומר נגד קורוזיה או למרוח גריז או וזלין. 

 

מצבר לרכב מחיר- החלפה עד הבית

במצב בו המצבר שלכם שבק חיים, הדרך המהירה ביותר היא לקבל שירותי החלפת מצבר לרכב. מאחר שברכבים החדשים קל להחליף מצבר, אין צורך להגיע למוסך ושירות החלפת מצבר מגיע עד אליכם הביתה, לעבודה, למכולת או לכל מקום בו נתקעתם בלי אפשרות להניע את הרכב. 

שירותי החלפת מצבר מאפשרים להחליף מצבר בתוך מספר דקות. עם שירות זה יגיעו אליכם מכונאים מיומנים. בדרך כלל למכונאים יהיו מספר מצברים שונים ברכב שלהם, כך שיוכלו להחליף לכם את המצבר באותו רגע. 

 

מצבר לרכב מחיר- רכישה 

קיימים סוגים שונים של מצברים, לכן כאשר אתם קונים מצבר צריך קודם כל לבדוק שהמצבר מתאים לרכב, הן מבחינת המידות החיצוניות שלו והן מבחינת כושר ההנעה/ הפריקה שנדרש לרכב. מומלץ להתייעץ עם יבואן הרכב או ספר הרכב בנוגע לאמפר/ שעה ועמידות המצבר בפריקה. 

דבר נוסף שחשוב לוודא בעת קניית מצבר לרכב הוא שהוא מתאים למדינות חמות. מצברים רבים מגיעים עם ריכוז חומצה גבוה שאינו מתאים לתנאי מזג אוויר חמים, כמו בארץ, לכן חשוב לוודא זאת מראש. מצבר המותאם למדינות חמים דורש ריכוז חומצה נמוך יותר. 

כמו כן, חשוב שהמצבר יהיה בעל כושר עמידות גבוה בפריקות עמוקות ובעל עמידות בפני רעידות של הרכב. 

המצברים המתאימים ביותר לשוק המקומי הם מצברי קלציום- היברידי. מצברים אלה הינם בעלי איבוד מים בינוני, בעלי עמידות גבוהה בחום ובפריקה. לעומת זאת, מצברי קלציום- קלציום לא מאבדים מים כמעט בכלל אך בעלי עמידות נמוכה לחום ולפריקה. 

שימו לב שבעת קניית מצבר חדש היצרן מעניק אחריות לתקופה של שנה מינימום.

מצבר לרכב מחיר- כמה זה עולה?

קשה לענות באופן חד משמעי כמה עולה מצבר לרכב, שכן המחיר תלוי בגורמים שונים כמו גודל המצבר, סוג המצבר ועוד. ברוב המקרים המחירים יכללו גם את שירות החלפת המצבר. לכן, ריכזנו לכם טווח מחירים עבור מצברים מסוגים שונים, כאשר המחיר כולל שירות החלפת מצבר. 

 • המחיר להחלפת מצבר סטנדרטי ינוע בין 500 לבין 800 שקלים, בהתאם לגודל המצבר. 
 • המחיר להחלפת מצבר סטרט אנד סטופ ינוע בין 800 לבין 1,500 שקלים, בהתאם לגודל המצבר. 
 • המחיר לבדיקת רכב ללא החלפת מצבר תנוע בין 200 ל-300 שקלים. 

יצירת קשר

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!